Event archive!

Drugi Międzynarodowy Puchar Polski w Tangu i Festiwal "el Cielo"

od: 04.04.2024 19:00
ul. Piernikarska 9, Toruń
40.00 zł
Organisateur: Teatr Baj Pomorski
was added by: Moderator2

Description

Już 4 kwietnia Toruń zamieni się na weekend w centrum tanga w Polsce! Razem z artystami, muzykami, śpiewakami, zawodnikami Pucharu Polski, tancerzami przeniesiemy się do gorącego Buenos Aires. Toruń w kwietniu to światowa stolica tanga!


Serdecznie zapraszamy na uroczysty Koncert Otwarcia Drugiego Międzynarodowego Pucharu Polski w Tangu Argentyńskim oraz Festiwalu "el Cielo" do fantastycznego Teatru Baj Pomorski. Wystąpią dla Państwa utytułowani Colours of Tango!


Colours of tango to niezwykła podróż do Argentyny z początków ubiegłego wieku, gdzie na przedmieściach Buenos Aires zrodziła się jedna z najbardziej barwnych kultur świata Tango argentyńskie to nie tylko zmysłowy i namiętny taniec, ale także różnorodna i poruszająca muzyka tworzona z pasją, pod wpływem skrajnych emocji. Miłość do tanga połączyła dwoje młodych, łódzkich muzyków oraz argentyńskiego śpiewaka Oscara Ovejero, dając początek wspólnemu projektowi artystycznemu Colours of tango.


Oscar Ernesto Ovejero, jako rodowity mieszkaniec Buenos Aires, niewątpliwie tango ma we krwi. W jego naturalnym i pełnym temperamentu śpiewie, usłyszeć można esencję tanga w najczystszej postaci. Towarzyszy mu duo instrumentalistów młodego pokolenia, wykształconych w akademiach muzycznych w Polsce i Austrii - Aneta Salwińska (harfa) i Konrad Salwiński (akordeon). Muzycy, mający na swoim koncie liczne sukcesy na arenie krajowej oraz międzynarodowej, wykorzystują bogactwo brzmienia swoich instrumentów, przedstawiając własne aranżacje utworów dawnych mistrzów tanga. Inspirowani muzyką Piazzolli, Villoldo czy Gardela odkrywają przed publicznością cały wachlarz kolorów tanga. Zespół koncertował już na scenach Polski, Austrii, Niemiec i Wielkiej Brytanii, został także uhonorowany Certyfikatem Academia Nacional del Tango.


Muzykom towarzyszyć będą pokazy w wykonaniu par z pierwszego w Polsce Teatru Tanga. Koncert poprowadzi Michał Shevchenko. Wydarzenie objęte jest Patronatami Ambasador Argentyny w Polsce oraz Prezydenta Miasta Torunia.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
categories:
Różne Pozostałe i nieskategoryzowane
tags:

Comments

Commenting on the events is available only to registered users.

This event has not yet commented.

added by the organizer: Teatr Baj Pomorski
was added by: Moderator2 user logo
Feedback
The project is constantly evolving, so we look forward to your comments and suggestions.