Event archive!

Jabłko reż. Artur Barciś

od: 10.07.2024 18:00
Ul. Gliwicka 148a, Katowice
80.00 zł
Organisateur: Teatr Żelazny
was added by: Moderator2

Description

Złota Maska 2018 za reżyserię "Jabłka" dla Artura BArcisia! Spektakl otrzymał także jeszcze 2 nominacje w kategoriach: Rola Kobieca dla Marty Marzęckiej Wiśniewskiej, Nagroda Specjalna dla Piotra Wiśniewskiego za działalność artystyczną Teatru Żelaznego, ze szczególnym uwzględnieniem "Jabłka".

Opis spektaklu: Lyn i Andy to małżeństwo z kilkunastoletnim stażem. Ona to ambitna i odnosząca sukcesy bizneswoman, on niespodziewanie stał się bezrobotny. Będąc na życiowym zakręcie, Andy zabija czas spacerując po parku, gdzie poznaje młodziutką studentkę medycyny, Samanthę. Relacje postaci tworzą miłosny trójkąt w sytuacji ekstremalnej, podszyty pokusą, namiętnością, potrzebą bliskości i obowiązku. "Jabłko" to opowieść o sile prawdziwego uczucia, o skomplikowanej naturze ludzkich zachowań i wzajemnych relacji, oraz nieoczywistości ludzkich wyborów i emocji.

Artur Barciś wraca do Teatru Żelaznego tym razem jako reżyser współczesnej opowieści o skomplikowanej ludzkiej naturze i sprawach najważniejszych według dramatu Verna Thiessena, kanadyjskiego autora tekstów tłumaczonych na wiele języków i nagradzanych, w tym the Alberta Playwriting Competition i the Elizabeth Sterling Haynes Awards dla "Jabłka". Najlepsza literatura nie powinna dawać odpowiedzi, lecz stawiać pytania. Z jakimi zostawi nas najnowsza premiera Teatru Żelaznego? Odważny i poetycki dramat oraz świetnie skonstruowane postaci i ciekawe zabiegi formalne dają aktorom możliwość stworzenia popisowych ról. Na scenie zobaczymy Martę Marzęcką-Wiśniewską, związaną przez kilka lat z bielskim Teatrem Banialuka, laureatkę Złotej Maski, Piotra Wiśniewskiego, założyciela i dyrektora Teatru Żelaznego, oraz Kamilę Romaniuk.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
categories:
Różne Pozostałe i nieskategoryzowane
tags:

Comments

Commenting on the events is available only to registered users.

This event has not yet commented.

added by the organizer: Teatr Żelazny
was added by: Moderator2 user logo
Feedback
The project is constantly evolving, so we look forward to your comments and suggestions.