Event archive!

Koncert otwarcia SBF 2024 - Zalewski, support Noa & The Hell Drinkers (ES)

od: 11.07.2024 19:00
Zarzecze 26, Suwałki
130.00 zł
Organisateur: Suwałki Arena
was added by: Moderator2

Description

11 lipca to data, którą trzeba zapisać w kalendarzu! Rozpoczniemy wtedy 17. edycję Suwałki Blues Festival 2024. Koncert Otwarcia odbędzie się w Suwałki Arena, a gwiazdą wieczoru będzie Zalewski. Support zapewni grupa Noa & The Hell Drinkers z Hiszpanii. Koncert poprowadzi Jan Chojnacki.

Zalewski - debiutancką płytę - rockową, ostrą, surową - wydał zaraz po wygranej "Idola" w 2004. Następnie terminował u Nosowskiej i w Heyu, grał w Muchach i Japoto, występował z Brodką, a nawet zagrał w filmie. Uzbrojony w te doświadczenia Zalewski zadebiutował ponownie, albumem "Zelig". Tą płytą zaistniał w świecie muzyki alternatywnej i zagrał setki koncertów w całej Polsce. Rok 2016 to nowa odsłona - płyta "Złoto" - najbardziej osobista, a zarazem najbardziej przystępna i przebojowa płyta Zalewskiego. Płyta ta otworzyła mu drogę do udziału w najciekawszych projektach dziejących się na polskim rynku muzycznym - jak np. Męskie Granie. To dla tego projektu Zalewski napisał utwór "Początek", który w bardzo szybkim tempie osiągnął ponad 100 milionów wyświetleń. W roku 2017 z inicjatywy festiwalu w Jarocinie w ramach Motywu Niemen powstał projekt oraz album "Zalewski śpiewa Niemena". Rok 2020 przyniósł kolejny autorski album pt. "Zabawa". Promując album "Zabawa" Zalewski zagrał prawie 200 koncertów, ale znalazł też czas na film o Kalinie Jędrusik w znakomicie przyjętym obrazie w reż. Katarzyny Klimkiewicz "Bo we mnie jest seks". W roku 2021 Krzysztof Zalewski dołączył do grona artystów zaproszonych do udziału w prestiżowym, ikonicznym wręcz formacie MTV Unplugged. MTV Unplugged Zalewskiego to występ w stu procentach akustyczny z udziałem sekcji dętej, chórku oraz gości specjalnych. Wiosną 2022 artysta zagrał 22 koncertową trasę koncertową pod nazwą "Zalewski MTV Unplugged Tour". Latem 2022 K.Zalewski (u boku Bedoesa i Kwiatu Jabłoni) ponownie stanął na czele Męskie Granie Orkiestra 2022 i stworzył kolejny hymn MG pt. "Jest tylko teraz". Obecnie artysta zamyka prace nad swoją kolejną autorską płytą, z której utwory premierowo pojawią się zapewne w set liście koncertowej podczas letnich festiwali.

Support Noa & The Hell Drinkers - laureaci European Blues CHallange 2023 w Polsce są gotowi dać z siebie wszystko na scenie. Zespół powstał w 2016 r., San Sebastian w Hiszpanii. W 2023 r. nagrali swój trzeci album zatytułowany "Hell's the new heaven". Ostatni rok ich działalności był szalony, ryzykowny i pełen zmian.Odzwierciedla to nowy album, który nawiązuje do korzeni grupy, ale ukazuje też nowe ścieżki. Oprócz bluesa, Noa & The Hell Drinkers eksperymentują z takimi gatunkami muzycznymi jak R&R, soul, gospel oraz funk.

Suwałki Blues Festival to jeden z największych festiwali bluesowych w kraju - wydarzenie muzyczne, które zarówno publiczność, jak i zapraszani artyści oceniają bardzo wysoko pod względem artystycznym i organizacyjnym. Niesamowita atmosfera, koncerty plenerowe, muzyka na kameralnych scenach w centrum miasta, śniadania bluesowe i wieczorne koncerty klubowe połączone z jam sessions - wszystko to sprawia, że przez minione piętnaście lat Suwałki zdobyły mocną pozycję w kalendarzach fanów dobrej muzyki. Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w roku 2008. Już w 2010 r. w trzydniowej imprezie uczestniczyło 10.000 osób, a na scenach wystąpiło 130. artystów wchodzących w skład ponad 30 zespołów. Ostatnie edycje powtórzyły sukces poprzednich, ugruntowując opinię największego i najważniejszego plenerowego festiwalu bluesowego w Polsce. SBF zawsze bogaty program artystyczny. Corocznie na festiwalu występuje łącznie około 200 muzyków z Polski, Europy i świata.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
categories:
Różne Pozostałe i nieskategoryzowane
tags:

Comments

Commenting on the events is available only to registered users.

This event has not yet commented.

added by the organizer: Suwałki Arena
was added by: Moderator2 user logo
Feedback
The project is constantly evolving, so we look forward to your comments and suggestions.